Spoločenstvo Jakubčatá
KDY: Máme aktivity v priebehu celého týždňa, pričom základom sú nedeľné slovenské omše o 19.00 KONTAKT: Zuzana Valachová
+421 905 104 517
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Kostol sv. Jakuba a Fara pri kostole sv. Jakuba
WEB: https://jakubcata.eu FACEBOOK: https://www.facebook.com/spolocenstvojakubcata/

Sme slovenské kresťanské spoločenstvo mladých študujúcich a pracujúcich v Brne. Počas akademického roka spievame v kostole sv. Jakuba na slovenských sv. omšiach a organizujeme mnoho aktivít pre mladých, ktorí si chcú nájsť nových priateľov, priblížiť sa k Bohu alebo proste robiť vo svojom živote niečo viac.

Komunita Sant'Egidio
KDY: Každou středu od 17:30 KONTAKT: Tomaš Stoklásek
+420 720 464 163
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Biskupská 5
WEB: http://www.santegidio.cz/ FACEBOOK: https://www.facebook.com/santegidio.cz/

Jsme mezinárodní církevní hnutí zaměřené na modlitbu a pomoc potřebným. V Brně chodíme každou středu připravovat a poté rozdávat jídlo chudým a lidem bez domova. Každé úterý, středu a ve čtvrtek míváme společnou modlitbu spojenou se čtením písma v kostele u svatého Michala na Dominikánském náměstí. Poslední naší službou jsou pondělní družinky pro Romské děti na faře v Zábrdovicích. Na všechny naše aktivity Vás srdečně zveme.

Setkávání mládeže v královopolské farnosti
KDY: V pátek jednou za 14 dní po večerní mši svaté KONTAKT: Josef Řídký
KDE: Ve zpěvní síní vedle kostela
WEB: https://farnost-krpole.cz/mladez/ FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/1978579329063561/
Schola gregoriánského chorálu u sv. Tomáše
KDY: Pátek 16:45 KONTAKT: František Svoboda
+420 605 808 896
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Sakristie sv. Tomáše (boční vchod)
WEB:   FACEBOOK: https://www.facebook.com/frantisek.g.svoboda/

Schola se věnuje gregoriánskému chorálu, kavárenskému životu a radostným oslavám. Stále nabíráme nové talenty.

Víra a světlo - Žabky v kaluži
KDY: Scházíme se vždy předposlení sobotu v měsíci (cca 15:00 - 18:30) KONTAKT: Petra Klašková
+420 775 717 112
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Židenice - Touškova 9
WEB: http://faithandlight.org/
http://viraasvetlo.evangnet.cz/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/viraasvetlo/

Víra a světlo - komunity po celém světě, v jejichž středu jsou lidé jinak obdarovaní (lidé s intelektuálním postižením), jejich rodiny a také přátelé, zejména mladí lidé. Komunity se pravidelně scházejí, společně prožíváme křesťanskou spiritualitu, modlitbu, přátelství a radost z daru života.

Naše spolčo Žabky v kaluži jezdí každý rok také na tábor a během roku na víkendovky. Vždy kolem svátku Hromnic rovněž slavíme společně s ostatními komunitami ples Víry a světla. Lepší představu o našem spolču je možné získat v krátkém videu: www.youtube.com/watch?v=9L_sD9Kax-g

Přijďte s námi oslavovat život! Velmi vřele vás přivítáme. :)
Žabky

Spolčo LUSK
KDY: Každé úterý od 19.00 KONTAKT: Štěpán Mikulenčák
+420 736 734 754
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Fara v Brně-Husovicích
WEB:   FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/457852704279881/

Jsme společenství vysokoškoláků, ve kterém sdílíme svoji víru, modlíme se, probíráme a zamýšlíme se nad různými tématy, zpíváme, či hrajeme hry. Mimo to spolu podnikáme různé akce, jako jsou společné sportovní aktivity, víkendy či prázdninové výlety. Hledáš-li novou partu věřících kamarádů, přijď!

Společenství vysokoškoláků a pracující mládeže
KDY: Každé úterý v 18:00 mši sv. KONTAKT: Franta Sovadina
+420 733 118 444
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Minoritský kostel svatých Janů
WEB:   FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/551926028256353/

Jsme otevřené společenství vysokoškolské mládeže a mladých pracujících, scházíme se každé úterý... Na spolču tvoříme různé programy (přednášky a diskuze na témata, která nás právě zajímají), rozjímání způsobem LD, zveme hosty, sdílíme se navzájem, někdy podnikneme společnou akci mimo pravidelná setkávání. Každý se může podílet na chodu společenství dle svých nápadů, talentů, času a chuti k dílu.

Duchovně nás doprovází mladý duchem o. Piotr Pawlik

MAGIS
KDY: Čtvrtek v 16:00, jednou za 2 týdny KONTAKT: Veronika Hrádocká
+421 902 064 699
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KDE: Studentské centrum, Kozí 8
WEB: www.jesuit.cz/magis FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/927062720749628/

Magis je každodenní cesta s Kristem, na které rosteme ve svobodě a v hlubším spojení s Bohem. Magis je touha a inspirace hledat více, být více, a opustit to, co nám v této cestě brání. Jsme (zatím docela malé ;) společenství a setkáváme se, aby jsme společně hledali a reflektovali naše zkušenosti z cesty. Pomáhá nám v tom prostor na ticho a meditaci, společné sdílení, a příjemné jezuitské vedení otce Ladislava SJ :)

Kandidáti do rady 2018/2019

Dáda Benešová

Zdravím! :)
Mé jméno je Dáda Benešová. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, postupně však přesídluju do Brna, kde studuju Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Můžete mě občas potkávat v knihkupectví Cesta, kde leckdy za někoho zaskočím, zároveň jsem také "tetou" v jedné husovické školce. :)

Mám tu čest být jednou z vedoucích na T.S. Archa v Rajnochovicich. Ráda si zahraju stolní tenis, přečtu dobrou knihu, poslechnu kvalitní hudbu nebo posedím s přáteli u dobrého moku. Z VKH jsem vždy spíš čerpala, zejména jako účastník plesů či jiných akcí, ale jako spolubydlící nekdější předsedkyně jsem k němu měla dost blízko.

O mé kandidatuře do rady VKH pak rozhodl letošní Studentský Velehrad, na němž jsem měla příležitost se organizačně podílet, a který mě v mnohém obohatil. A ráda bych to VKH trochu oplatila. Protože myslím, že toto hnutí má smysl, ráda mu nabídnu své síly a schopnosti. :)

 

Ladislav Čala

Pocházím z Přerova, studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity Sdružená jihoslovanská studia, nyní jsem ve čtvrtém ročníku. Už pár let se pohybuji v prostředí brněnského VKH, kde pomáhám především s organizací a průběhem liturgie. Když mi zbude při studiu nějaký volný čas, tak se věnuji kostelničení, turistice, plavání, mám rád hudbu klasickou (třeba Haendela, Ravela či Dvořáka) a lidovou (šecku od Jeseníka až k Dunaju), čtu knihy (nej je Bible, ale líbí se mi i méně dokonalí autoři jako jsou Renč, Jesenin, Dickens a další), chodím do spolča a občas na koncerty a za ty roky zde, myslím, už znám dobře křesťanské prostředí v Brně, tak bych toho chtěl využít a být prospěšný VKH.

 

Tomáš Heger

Pocházím z Brna. Momentálně jsem pracující absolvent ESF MU. Ve volném čase hodně sportuji (hlavně kolektivní sporty) a bavím se s přáteli (víkendovky, dobrovolnické akce). Snažím se žít podle verše z Bible Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." V uplynulých několika letech jsem se podílel na fungování VKH v roli dobrovolníka a cítím, že dozrál čas převzít větší díl odpovědnosti a přidat se do rady.

 

Hana Hellingerová

Ahoj, pocházím z Břeclavi a studuji v Brně na fakultě veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Ráda cestuji, příležitostně si zahraji volejbal a vždycky si najdu čas na přátele a skleničku vína.

Chtěla bych se angažovat v rezortu propagace, protože je mému srdci nejbližší. Je to pro mě taková výzva a chtěla bych zkusit, co jsem schopná zvládnout a ještě se při tom mnohé naučit.

 

Kryštof Mráz

Mé jméno je Kryštof Mráz a pocházím z Přerova. V Brně dokončuju třetí rok studia strojařiny. VKH si vážím, protože dokáže spojovat a rozvíjet mladé lidi s podobným náhledem na svět a přibližovat je k Pánu. V následujícím roce bych tedy rád nabídl svůj čas a síly pro tuto dobrou věc. Ve volném čase se rád zabývám pohybem v různých podobách, zvlášť rád mám hory, dobré knihy a dobrou společnost.

 

Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se začít vice angažovat do života VKH a rada mi připadá jako nejefektivnější způsob jak pomoci.

 

Václav Šimon

Jsem z Náchoda (SV- Čechy), končím druhák na FEKTu, kde studuju Informační bezpečnost. Končím zástupcování mládeže v našem vikariátu a hledám v Brně místo, kde bych se mohl zapojit. Taky vedu skauty u nás ve městě.

 

Jan Trpák

Dobrý podvečer a jestli teď nemáte podvečer tak jenom ahoj!

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Tady v Brně študákuju Angličtinu s Dějepisem na Pedagogické fakultě MUNI a je to moc fajn!

Hraju na housle, rád chodím do divadla. Mám velice rád sport. Florbaly, fotbaly, frisbee, hokeje. Dokonce i v dobíhání šaliny svým způsobem vidím určitou zálibu. I když ne vždy dobrovolnou. Kazdoročně jezdím na ministrantský tábor na Archu do Rajnochovic.

Do Rady VKH bych chtěl právě kvůli sportu a hlavně ze zvědavosti, protože všichni, které znám a nějakým způsobem se podíleli na chodu VKH o tom velmi pěkně mluví.

 

Pavel Vecheta

dosluhující radní za akce
skaut, Sbmka
sport, jakýkoliv (nejraději fotbal, volejbal, kolo)
absolvent, pracující (obor stavební)

Proč VKH?
Zažil jsem skvělý rok v radě VKH a rád bych ještě rok přidal svůj um, čas a zkušenosti pro VKH.

Kdo jsem, co dělám?
Už nestuduji a můj čas plní práce. Letos mi nemalé množství času zabírá VKH, kde jsem radní za akce. A uvědomuji si, že je to mnohdy náročné, ale ten čas věnovaný VKHčku je časem, který má smysl. Další porci času mi bere SBMka, baví mě zpívat a zároveň je to dobrý kolektiv. Taky jsem od mala skaut. Když mám trošku času, tak se ho snažím věnovat právě tam. No a pokud mám i přes všechny aktivity čas, tak si rad zasportuji.