Rezort sportu se stará o to, aby ani tělesná schránka vysokoškoláků nezůstala opomíjena. Mezi tradiční akce, které rezort zajišťuje a zlepšují jak fyzickou, tak psychickou pohodu studentů, patří taneční, volejbal a sportovní den. V plánu je realizace nárazových pohybových aktivit jako fotbal, laser game, paintball, trampolíny, bowling apod. V plánech na nový rok figuruje i obnova dlouhodobé aktivity sportuj s VKH!

Taneční

Taneční probíhají pravidelně v sále u salesiánů v Žabovřeskách. Podzimní taneční je určeno především pro začátečníky nebo pro ty, kteří si potřebují připomenout správné kroky v základních tancích. Letos proběhlo devět devadesátiminutových lekcí. Začalo se 11. října a poslední lekce se uskutečnila 6. prosince. Lekce probíhaly ve středu od 19 hodin pod vedením zkušených lektorů. Cena za 9 lekcí byla 500 korun na osobu.

Jarní taneční navazuje na podzimní. Je tedy určeno jak absolventům podzimních lekcí, tak tanečníkům, kteří si jsou na parketě víceméně jistí v kramflecích. První lekce je předběžně naplánována na poslední únorový týden roku 2018.

Přihlašování na taneční probíhá formou google tabulek, které budou včas zveřejněny. Stejně tak podrobné informace k pokračovacím tanečním.

Volejbal

Hrajeme od prvního týdne podzimního semestru.
Chceme se aktivně hýbat, protože nás nebaví furt sedět.
Zveme všechny zájemce, které taky baví volejbal jako nás!
Dej vědět, že přijdeš na aktualizovaném doodlu: http://doodle.com/kcqfze3vq7zcuure
Kdy: Každý čtvrtek 20:00 - 21:30.
Kde: ZŠ Elišky Přemyslovny 497/10, Starý Lískovec šalina 8 a 6, zastávka Osová, po ulici Osová dolů pěšky a kolem kostela)
Za kolik: 50Kč/večer, pravidelní hráči mají členství v Orlu a platí 650 Kč, ostatní nečlenové 1100 Kč.

S dotazy se obracejte na Pavla Pohorského (Boris) na čísle 724 175 398 nebo na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sportovní den

Předběžný termín sportovního dne připadá na čtvrtek 7. června 2018. Součástí sportovního dne je turnaj ve fotbale a volejbale. Můžeš si sestavit vlastní tým a přihlásit se. Pokud však nemáš nikoho, s kým bys mohl jít, nezoufej. I tak se zapiš do tabulky a sleduj, kdo se k Tobě připojí a vytvoří tým.
Pokud se Ti však nechce běhat za míčem, ale rád by ses této akce zúčastnil, mám pro Tebe řešení. Pomoz nám tuto akci uspořádat. Bez Tebe to nepůjde! Můžeš se stát vedoucím fotbalu či volejbalu, zdravotníkem, rozhodčím, zapisovatelem týmů a výsledků, kytaristou nebo můžeš zastávat jinou důležitou funkci, záleží na Tobě!

Přihlašování týmů, jednotlivců i dobrovolníků probíhá přes google tabulku.

Pokud bys měl nějaký nápad (jakkoliv bláznivý), který bychom společně mohli zorganizovat a podniknout nebo bys jen prostě chtěl něco sdělit, neváhej a napiš na tento mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Petr Bárta

 

Kandidáti do rady 2018/2019

Dáda Benešová

Zdravím! :)
Mé jméno je Dáda Benešová. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, postupně však přesídluju do Brna, kde studuju Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Můžete mě občas potkávat v knihkupectví Cesta, kde leckdy za někoho zaskočím, zároveň jsem také "tetou" v jedné husovické školce. :)

Mám tu čest být jednou z vedoucích na T.S. Archa v Rajnochovicich. Ráda si zahraju stolní tenis, přečtu dobrou knihu, poslechnu kvalitní hudbu nebo posedím s přáteli u dobrého moku. Z VKH jsem vždy spíš čerpala, zejména jako účastník plesů či jiných akcí, ale jako spolubydlící nekdější předsedkyně jsem k němu měla dost blízko.

O mé kandidatuře do rady VKH pak rozhodl letošní Studentský Velehrad, na němž jsem měla příležitost se organizačně podílet, a který mě v mnohém obohatil. A ráda bych to VKH trochu oplatila. Protože myslím, že toto hnutí má smysl, ráda mu nabídnu své síly a schopnosti. :)

 

Ladislav Čala

Pocházím z Přerova, studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity Sdružená jihoslovanská studia, nyní jsem ve čtvrtém ročníku. Už pár let se pohybuji v prostředí brněnského VKH, kde pomáhám především s organizací a průběhem liturgie. Když mi zbude při studiu nějaký volný čas, tak se věnuji kostelničení, turistice, plavání, mám rád hudbu klasickou (třeba Haendela, Ravela či Dvořáka) a lidovou (šecku od Jeseníka až k Dunaju), čtu knihy (nej je Bible, ale líbí se mi i méně dokonalí autoři jako jsou Renč, Jesenin, Dickens a další), chodím do spolča a občas na koncerty a za ty roky zde, myslím, už znám dobře křesťanské prostředí v Brně, tak bych toho chtěl využít a být prospěšný VKH.

 

Tomáš Heger

Pocházím z Brna. Momentálně jsem pracující absolvent ESF MU. Ve volném čase hodně sportuji (hlavně kolektivní sporty) a bavím se s přáteli (víkendovky, dobrovolnické akce). Snažím se žít podle verše z Bible Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." V uplynulých několika letech jsem se podílel na fungování VKH v roli dobrovolníka a cítím, že dozrál čas převzít větší díl odpovědnosti a přidat se do rady.

 

Hana Hellingerová

Ahoj, pocházím z Břeclavi a studuji v Brně na fakultě veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Ráda cestuji, příležitostně si zahraji volejbal a vždycky si najdu čas na přátele a skleničku vína.

Chtěla bych se angažovat v rezortu propagace, protože je mému srdci nejbližší. Je to pro mě taková výzva a chtěla bych zkusit, co jsem schopná zvládnout a ještě se při tom mnohé naučit.

 

Kryštof Mráz

Mé jméno je Kryštof Mráz a pocházím z Přerova. V Brně dokončuju třetí rok studia strojařiny. VKH si vážím, protože dokáže spojovat a rozvíjet mladé lidi s podobným náhledem na svět a přibližovat je k Pánu. V následujícím roce bych tedy rád nabídl svůj čas a síly pro tuto dobrou věc. Ve volném čase se rád zabývám pohybem v různých podobách, zvlášť rád mám hory, dobré knihy a dobrou společnost.

 

Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se začít vice angažovat do života VKH a rada mi připadá jako nejefektivnější způsob jak pomoci.

 

Václav Šimon

Jsem z Náchoda (SV- Čechy), končím druhák na FEKTu, kde studuju Informační bezpečnost. Končím zástupcování mládeže v našem vikariátu a hledám v Brně místo, kde bych se mohl zapojit. Taky vedu skauty u nás ve městě.

 

Jan Trpák

Dobrý podvečer a jestli teď nemáte podvečer tak jenom ahoj!

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Tady v Brně študákuju Angličtinu s Dějepisem na Pedagogické fakultě MUNI a je to moc fajn!

Hraju na housle, rád chodím do divadla. Mám velice rád sport. Florbaly, fotbaly, frisbee, hokeje. Dokonce i v dobíhání šaliny svým způsobem vidím určitou zálibu. I když ne vždy dobrovolnou. Kazdoročně jezdím na ministrantský tábor na Archu do Rajnochovic.

Do Rady VKH bych chtěl právě kvůli sportu a hlavně ze zvědavosti, protože všichni, které znám a nějakým způsobem se podíleli na chodu VKH o tom velmi pěkně mluví.

 

Pavel Vecheta

dosluhující radní za akce
skaut, Sbmka
sport, jakýkoliv (nejraději fotbal, volejbal, kolo)
absolvent, pracující (obor stavební)

Proč VKH?
Zažil jsem skvělý rok v radě VKH a rád bych ještě rok přidal svůj um, čas a zkušenosti pro VKH.

Kdo jsem, co dělám?
Už nestuduji a můj čas plní práce. Letos mi nemalé množství času zabírá VKH, kde jsem radní za akce. A uvědomuji si, že je to mnohdy náročné, ale ten čas věnovaný VKHčku je časem, který má smysl. Další porci času mi bere SBMka, baví mě zpívat a zároveň je to dobrý kolektiv. Taky jsem od mala skaut. Když mám trošku času, tak se ho snažím věnovat právě tam. No a pokud mám i přes všechny aktivity čas, tak si rad zasportuji.