Ohlášky 29. ledna 2018

 

Pondělí 29.1.
19:00 večerní u jezuitů za Ekonomicko-správní fakultu MU
Úterý 30.1. 19:00 chvály u jezuitů
    18:00 mládežnická u Máří Magdaleny, od 17:30 adorace, společenství o. Pia
    18:00 mše svatá pro mládež u minoritů
po mši adorace a společenství mladých
    19:00 Mládežnická na Petrově (po mši spolčo)
    19:00 mše svatá pro mládež ve Starém Lískovci
po mši setkání mladých ve farní učebně
Středa 31.1. 7:30 snídaňová u jezuitů
Čtvrtek 1.2. 18:00 mše svatá pro mládež u salesiánů v Žabovřeskách
Pondělí 5.2. 19:00 večerní u jezuitů za Fakulty veterinárního lekářství, hygieny a ekologie, a farmacie VFU

Přihlašování na čtění a modlitby najdeš v odkaze zde: https://goo.gl/TaerUj. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce VKH

Plesy VKH

Jako každý rok se můžete těšit hned na dva plesy VKH! Reprezentační ples VKH a
Mladých lidovců proběhne 2. února 2018 a [P]lesní ples VKH 12. února 2018. Oba
plesy proběhnou v Semilasse.

Dnes po mši probíhá osobní prodej vstupenek na oba naše plesy!!! Neváhejte a kupte si lístek na oba dva a získáte slevu 30 Kč, platí pouze při osobním prodeji.

Balení tomboly aneb Honba za tajemstvím

Nechystáte se na ples, ale rádi byste pomohli? Již dnes po mši máte jedinečnou šanci! Přijďte od 20:00 na Studentské centrum na Balení tomboly. ​S kupou přátelských lidí a něčím dobrým na zub to půjde hned lépe :).

Dobrovolníci na plesy!!

Stále hledáme dobrovolníky, kteří by pomohli s přípravou a realizací obou plesů.
Případným zájemcům děkujeme!

Studentský Velehrad

Vysokoškolské katolické hnutí ČR zve všechny studenty vysokých škol a mladé pracující na akci Studentský Velehrad, která se uskuteční od 19. do 22. dubna 2018 na Velehradě. ​Letošní, již čtrnáctý ročník, nabídne opět společné slavení eucharistie, přednášky, setkání v diskuzních skupinkách a večerní programy v podobě koncertů, posezení u vína a cimbálu nebo nejrůznějších způsobů modliteb. Tématicky bude akce zaměřená na otázku odpovědnosti a důležitosti jejího přijetí v životě každého člověka. Na téma bude v průběhu akce nahlíženo jak z pohledu vnímání odpovědnosti sám za sebe, tak z pohledu odpovědnosti za okolní svět. Přihlašování je možné za zvýhodněnou cenu od 19. ledna​ prostřednictvím internetových stránek studentskyvelehrad.cz.

Prezentace vašeho společenství na webu VKH

Jako VKH Brno nabízíme prezentaci, společenství, komunit a hnutí, na našem webu.

Valentinská pouť

Již tradičně jste zváni na Pouť ke sv. Valentinovi, která se letos uskuteční v úterý 13. února (v předvečer Popeleční středy). Pouť začíná v 19 hodin v kostele sv. Michala (Dominikánské náměstí) mší svatou, modlitbou ke sv. Valentinovi u jeho obrazu v kostele a dále beseda a odpovědi na otázky.
Na pouť zveme všechny mladé, kteří hledají své životní povolání.
Svatý Valentin je patronem mladých lidí a jejich čisté a oddané lásky.

 

Spolča

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály v 7:15.

Po 20:15 stretko na faře u sv. Jakuba.

Út 19:00 chvály v jezuitskom kostole.

Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.

Spolčo v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:00 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích.  Jsme parta studentů, nejen z Mendlovy univerzity. Společně se modlíme, čteme Písmo, hrajeme hry a občas i vyrazíme na výlet. Chceš-li patřit mezi nás, rádi tě uvidíme :-). Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek po studentské mši u salesiánů v Žabovřeskách, která je v 18:00. Začíná modlitbou a večeří, pokračuje se programem.

Královopolské spolčo

Ve farnosti Královo Pole je obnoveno společensví mládeže. Nově se mládež a studenti budou scházet jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:30). (Poprvé v pátek 20. října.)

Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího.

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé (20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+). Nemějte strach a přijďte.

Společenství o. Pia zve do scholy

Společenství mladých o. Pia, které se schází v úterý večer v kostele Máří Magdaleny, zve všechny zájemce do scholy. Rádi uvítáme nové hudebníky, hudebnice, zpěváky i zpěvačky, kteří by spolu s námi doprovázeli mše svaté. Zkoušku začínáme v úterý v 16:30 v prostorech sakristie, mše začíná v 18:00. Těšíme se na všechny!

Kontakt kde je potřeba se nahlásit: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přímo u scholy po mši svaté.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich spolča. Jsme skupina mladých věřících kolem komunity Emmanuel.

V Brně komunita pořádá řadu akcí, pro mladé jsou to: Mše svatá pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, Fórum mladých v Nitře, Informace o evagelizačních školách a další.

Více info na: facebook: Mladí komunity Emmanuel, web: www.mladi.emmanuel.cz

 

Externí akce

Nově začínající duchovní obnovy pro mládež "Skvělba"

Zveme Vás na duchovní obnovy pro mládež s názvem "Skvělba" (= skvělá volba). Obnovy jsou určeny pro mladé od 15 do 25 let a probíhají v duchovním centru na Vranově u Brna 1 x za měsíc, vždy v sobotu od 10 do 16:30. V programu je mše svatá, adorace, katecheze, příležitost ke svátosti smíření nebo duch. rozhovoru,ale také služba druhým - v tomto školním roce se budou mladí v odpoledním programu věnovat dětem z vranovské farnosti a dětského domova. Cílem obnov je duchovní růst mladých skrze modlitbu a také skrze zkušenost radosti ze služby druhým. Obnovy vedou řeholníci z různých komunit brněnské diecéze (každou obnovu vede jiné společenství). Stálé duchovní zázemí budou tvořit P. Slavomír Peklanský SAC, S. Johanka Motyl a S. Zdislava Nosková. Obnovy jsou pořádány pod záštitou Pastorace povolání, kterou má v naší diecézi na starosti P. Marek Dunda a jejím delegátem při ČBK je Mons. Pavel Konzbul. Nejbližší duchovní obnova bude v sobotu 13. 1. 2018 a povedou ji bratři pallotini.

Postní duchovní obnova

Jste srdečně zváni na postní duchovní obnovu, ​která se bude konat v sobotu 17. února v Rosicích. ​Téma obnovy bude “O radosti z víry a ze života”. Povídat bude paní Františka Böhmová, pastorační asistentka a katechetka, která napsala již několik knih pro děti a rodiče. Příspěvek 100 Kč.
Info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 736429345

Postní duchovní obnova pro dívky

Jste zváni na další postní duchovní obnovu, tentokrát pro dívky od 18 let​, která proběhne o víkendu 2.-4. března v Kroměříži. Téma bude “Kříž ať je tvým vzorem, tvojí útěchou, tvojí sílou”. Více informací a přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz přípravy na manželství

Zveme vás na kurs Příprava na manželství, která začíná v neděli 4. března. Bližší informace jsou na nástěnce v kostele i na SC, a dále na https://www.facebook.com/vztahovekursy/ a také na www.manzelskevecery.cz

Večery chval

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů). Odkaz na stránky zde

Mše za Charitu

Každý první pátek v měsíci v 8:00 je v kostele svatého Jakuba sloužena mše za Charitu.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény. Tato liturgie je platná i pro římskokatolíky :-)

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím.

Koukněte se na něj zde.

Petice

Kdo může, ať podepíše petici proti návrhům ohledně nové konstituce OSN o lidských právech, která chce navrhnout legální euthanasii a interrupci ve všech zemích. Odkaz zde.

Nabídka práce

Oddělení vegetační ekologie a Paleoekologická laboratoř Botanického ústavu Akademie věd hledá pro své prostory v budově Lidická 25/27 uklízečku na čtvrtinový = částečný pracovní úvazek. Jedá se o flexibilní práci vhodnou pro studentku bydlící v centru Brna.

Zájemkyně se prosím obracejte na Markétu Fránkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 737 527 185.

Učitelka v MŠ s křesťanským zaměřením

Hledáme věřící, mladou, spolehlivou paní učitelku do státní mateřské školy s křesťanským zaměřením. A to od 2. ledna 2018 na plný úvazek. Webové stránky školy http://www.msuslunicek.estranky.cz/. V případu zájmu prosím posílejte životopis na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kandidáti do rady 2018/2019

Dáda Benešová

Zdravím! :)
Mé jméno je Dáda Benešová. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, postupně však přesídluju do Brna, kde studuju Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Můžete mě občas potkávat v knihkupectví Cesta, kde leckdy za někoho zaskočím, zároveň jsem také "tetou" v jedné husovické školce. :)

Mám tu čest být jednou z vedoucích na T.S. Archa v Rajnochovicich. Ráda si zahraju stolní tenis, přečtu dobrou knihu, poslechnu kvalitní hudbu nebo posedím s přáteli u dobrého moku. Z VKH jsem vždy spíš čerpala, zejména jako účastník plesů či jiných akcí, ale jako spolubydlící nekdější předsedkyně jsem k němu měla dost blízko.

O mé kandidatuře do rady VKH pak rozhodl letošní Studentský Velehrad, na němž jsem měla příležitost se organizačně podílet, a který mě v mnohém obohatil. A ráda bych to VKH trochu oplatila. Protože myslím, že toto hnutí má smysl, ráda mu nabídnu své síly a schopnosti. :)

 

Ladislav Čala

Pocházím z Přerova, studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity Sdružená jihoslovanská studia, nyní jsem ve čtvrtém ročníku. Už pár let se pohybuji v prostředí brněnského VKH, kde pomáhám především s organizací a průběhem liturgie. Když mi zbude při studiu nějaký volný čas, tak se věnuji kostelničení, turistice, plavání, mám rád hudbu klasickou (třeba Haendela, Ravela či Dvořáka) a lidovou (šecku od Jeseníka až k Dunaju), čtu knihy (nej je Bible, ale líbí se mi i méně dokonalí autoři jako jsou Renč, Jesenin, Dickens a další), chodím do spolča a občas na koncerty a za ty roky zde, myslím, už znám dobře křesťanské prostředí v Brně, tak bych toho chtěl využít a být prospěšný VKH.

 

Tomáš Heger

Pocházím z Brna. Momentálně jsem pracující absolvent ESF MU. Ve volném čase hodně sportuji (hlavně kolektivní sporty) a bavím se s přáteli (víkendovky, dobrovolnické akce). Snažím se žít podle verše z Bible Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." V uplynulých několika letech jsem se podílel na fungování VKH v roli dobrovolníka a cítím, že dozrál čas převzít větší díl odpovědnosti a přidat se do rady.

 

Hana Hellingerová

Ahoj, pocházím z Břeclavi a studuji v Brně na fakultě veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Ráda cestuji, příležitostně si zahraji volejbal a vždycky si najdu čas na přátele a skleničku vína.

Chtěla bych se angažovat v rezortu propagace, protože je mému srdci nejbližší. Je to pro mě taková výzva a chtěla bych zkusit, co jsem schopná zvládnout a ještě se při tom mnohé naučit.

 

Kryštof Mráz

Mé jméno je Kryštof Mráz a pocházím z Přerova. V Brně dokončuju třetí rok studia strojařiny. VKH si vážím, protože dokáže spojovat a rozvíjet mladé lidi s podobným náhledem na svět a přibližovat je k Pánu. V následujícím roce bych tedy rád nabídl svůj čas a síly pro tuto dobrou věc. Ve volném čase se rád zabývám pohybem v různých podobách, zvlášť rád mám hory, dobré knihy a dobrou společnost.

 

Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se začít vice angažovat do života VKH a rada mi připadá jako nejefektivnější způsob jak pomoci.

 

Václav Šimon

Jsem z Náchoda (SV- Čechy), končím druhák na FEKTu, kde studuju Informační bezpečnost. Končím zástupcování mládeže v našem vikariátu a hledám v Brně místo, kde bych se mohl zapojit. Taky vedu skauty u nás ve městě.

 

Jan Trpák

Dobrý podvečer a jestli teď nemáte podvečer tak jenom ahoj!

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Tady v Brně študákuju Angličtinu s Dějepisem na Pedagogické fakultě MUNI a je to moc fajn!

Hraju na housle, rád chodím do divadla. Mám velice rád sport. Florbaly, fotbaly, frisbee, hokeje. Dokonce i v dobíhání šaliny svým způsobem vidím určitou zálibu. I když ne vždy dobrovolnou. Kazdoročně jezdím na ministrantský tábor na Archu do Rajnochovic.

Do Rady VKH bych chtěl právě kvůli sportu a hlavně ze zvědavosti, protože všichni, které znám a nějakým způsobem se podíleli na chodu VKH o tom velmi pěkně mluví.

 

Pavel Vecheta

dosluhující radní za akce
skaut, Sbmka
sport, jakýkoliv (nejraději fotbal, volejbal, kolo)
absolvent, pracující (obor stavební)

Proč VKH?
Zažil jsem skvělý rok v radě VKH a rád bych ještě rok přidal svůj um, čas a zkušenosti pro VKH.

Kdo jsem, co dělám?
Už nestuduji a můj čas plní práce. Letos mi nemalé množství času zabírá VKH, kde jsem radní za akce. A uvědomuji si, že je to mnohdy náročné, ale ten čas věnovaný VKHčku je časem, který má smysl. Další porci času mi bere SBMka, baví mě zpívat a zároveň je to dobrý kolektiv. Taky jsem od mala skaut. Když mám trošku času, tak se ho snažím věnovat právě tam. No a pokud mám i přes všechny aktivity čas, tak si rad zasportuji.