Neděle

7:00 sv. Augustin, Líšeň, sv. Máří Magdalény, Komín (1. v měsíci latinsky)
7:15 Řečkovice
7:30 Petrov (lat.), jezuité, minorité, Žabovřesky, Kr. Pole, St. Brno, Kohoutovice, St. Lískovec, Bystrc, Lesná - Duchovní centrum, Tuřany
7:45 sv. Tomáš (lat.)
8:00 sv. Leopold, Grohova, Křenová, Husovice, Zábrdovice, Židenice, Vranov, Komárov, Soběšice-Klarisky, Sv. Jakub
8:30 kapucíni, sv. Máří Magdalény, Slatina, Jundrov, Řečkovice, Líšeň-Kotlanova - A
8:45 Bystrc - A
9:00 Petrov - pro děti, sv. Michal, sv. Augustin, minorité, Žabovřesky - v A pro děti, St. Brno, sv. Tomáš, Žebětín, Lesná, Obřany, Řečkovice (jen o prázdninách)
9:30 Komárov, Kr. Pole, Křenová (pro děti), St. Lískovec, sv. Jakub
9:45 Zábrdovice (pro děti)
10:00 

jezuité, kapucíni, Bystrc, Komín, Řečkovice - A, Husovice, Tuřany, Židenice, Líšeň- v červenci v kostelíčku, Nemocnice milosrdných bratří

10:15 sv. Máří Magdalény (řeckokat. ve slovenštině)
10:30 Petrov, sv. Michal, minorité (pro děti), Kohoutovice - A, salesiáni Žabovřesky - A, Lesná-pro děti
11:00 sv. Jakub, Křenová, St. Brno, sv. Tomáš, Vranov
12:15 jezuité (anglicky)
15:00 sv. Michal (podle MR 1962, tzv. misál Jana XXIII.)
15:30 minorité
17:00 kapucíni
18:00 sv. Augustin, Bystrc - Z, sv. Máří Magdalény, Židenice - A, Husovice, Líšeň, Minorité - druhá neděle v měsíci - polská, Žabovřesky
18:30 sv. Michal, Bystrc-L, Kr. Pole, Křenová
19:00 sv. Jakub (slovensky)
19:30 sv. Tomáš
21:00 jezuité

každou neděli v 11.30 si můžete přijít poslechnout do kostela u jezuitů polední půlhodinku duchovní varhanní hudby

 

Pondělí - Sobota

6:00 kapucíni (út-so), Křenová
6:45 Grohova (po-pá), Vranov (po, út, čt, so)
7:00 Bystrc (út, čt, so s NP), sv. Máří Magdaléna, Komárov (čt, so s NP), Komín (so), Žabovřesky (po, st-so), Řečkovice (čt, so), Lesná (út, čt, so), Soběšice-Klarisky, sv. Leopold (út, st, čt, so), sv. Tomáš (po-pá), Tuřany (so), Židenice (so), Líšeň (po), sv. Augustin (po-P, st-P, so), Husovice (st, čt)
7:30 Petrov (v kapli po-pá česky, so lat.), jezuité (st) - mládež, Kr. Pole (so), Líšeň (so), salesiáni Líšeň (st - A)
7:35 sv. Augustin (po) - A
8:00 Obřany (so - 1. v měsíci), minorité (so), sv. Jakub, Grohova(so), Žebětín(st, so), St. Brno(so), Líšeň(čt)
8:30 sv. Máří Magdaléna
9:30 Kr. Pole DD Kociánka (po)
10:00  minorité
10:45 Vranov (čt)
11:00 Vranov 1. sobota v m.
12:15 jezuité
15:30 minorité
16:30 Bystrc-Archa pro děti (pá) - A 
17:00 kapucíni(út-so s NP), minorité (pá - A - pro děti), Grohova - německá mše (druhá středa v měsíci), Husovice (st - pro děti (mimo slavnosti a svátky))
17:30 Petrov (st - A, čt, pá), sv. Tomáš, Kohoutovice(út) - A, Tuřany (první soboty),  H. Heršpice (so - s nedělní platností), sv. Leopold (st), Přízřenice (so s NP - Z)
18:00 sv. Augustin (út, st - A, čt,pá), Slatina(čt pro děti, 1, pátek), Bystrc (po, st, pá) - Z, Bystrc-Archa (út) - Z, sv. Máří Magdaléna, Komárov (po, st, pá) - Z, Komín (po, st-pá), Líšeň(út, st, čt), Žabovřesky (po - A, út kaple sv. Václava, st - A, čt - A pro mládež), pá, so), St. Lískovec (po, st - A pro děti, čt- 1. sobota v měsíci), Lesná (st, pá 1x za 14 dní kytarová), Řečkovice(po,st,pá) (út - jen slavnosti), Tuřany(st a čt bohoslužba slova, pá), Zábrdovice (po-so, út a čt - A), Žebětín (po, čt, pá) - Z, Židenice(po-pá), Husovice, Obřany (st, pá - A; čt - večeřadlo), minorité (út) - A,  Kr. Pole (po, st - pro děti, čt), Přízřenice (so - L), Soběšice-Klarisky (svátky a slavnosti, pokud připadnou na všední den), Vranov (st, pá - Z), Rádio Proglas (út),  sv. Leopold (po, pá), St. Brno (út, st, čt, pá), Bohunice (so - 1x za měsíc)
18:15 salesiáni Líšeň (pá) - A
18:30 sv. Michal, Bystrc (po, st, pá) - L, Kr. Pole (pá), Křenová (út - so), Žebetín (po, čt, pá)-L
19:00 jezuité (po, st) - A, Petrov (út) - A, sv. Jakub, Vranov (st, pá) - L, Grohova (čt) -  před prvním pátkem v měsíci je místo mše adorace, St. Lískovec (út - v semestru studentská)
20:00 Bystrc-Archa(čt) - A

 

Vysvětlivky zkratek:
Z - během zimního období L - během letního období A - během školního roku
P - během prázdnin LL - pouze liché týdny N - nepravidelně; ověřte si den konání
NP - s nedělní platností    

 

Kandidáti do rady 2018/2019

Dáda Benešová

Zdravím! :)
Mé jméno je Dáda Benešová. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, postupně však přesídluju do Brna, kde studuju Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Můžete mě občas potkávat v knihkupectví Cesta, kde leckdy za někoho zaskočím, zároveň jsem také "tetou" v jedné husovické školce. :)

Mám tu čest být jednou z vedoucích na T.S. Archa v Rajnochovicich. Ráda si zahraju stolní tenis, přečtu dobrou knihu, poslechnu kvalitní hudbu nebo posedím s přáteli u dobrého moku. Z VKH jsem vždy spíš čerpala, zejména jako účastník plesů či jiných akcí, ale jako spolubydlící nekdější předsedkyně jsem k němu měla dost blízko.

O mé kandidatuře do rady VKH pak rozhodl letošní Studentský Velehrad, na němž jsem měla příležitost se organizačně podílet, a který mě v mnohém obohatil. A ráda bych to VKH trochu oplatila. Protože myslím, že toto hnutí má smysl, ráda mu nabídnu své síly a schopnosti. :)

 

Ladislav Čala

Pocházím z Přerova, studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity Sdružená jihoslovanská studia, nyní jsem ve čtvrtém ročníku. Už pár let se pohybuji v prostředí brněnského VKH, kde pomáhám především s organizací a průběhem liturgie. Když mi zbude při studiu nějaký volný čas, tak se věnuji kostelničení, turistice, plavání, mám rád hudbu klasickou (třeba Haendela, Ravela či Dvořáka) a lidovou (šecku od Jeseníka až k Dunaju), čtu knihy (nej je Bible, ale líbí se mi i méně dokonalí autoři jako jsou Renč, Jesenin, Dickens a další), chodím do spolča a občas na koncerty a za ty roky zde, myslím, už znám dobře křesťanské prostředí v Brně, tak bych toho chtěl využít a být prospěšný VKH.

 

Tomáš Heger

Pocházím z Brna. Momentálně jsem pracující absolvent ESF MU. Ve volném čase hodně sportuji (hlavně kolektivní sporty) a bavím se s přáteli (víkendovky, dobrovolnické akce). Snažím se žít podle verše z Bible Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." V uplynulých několika letech jsem se podílel na fungování VKH v roli dobrovolníka a cítím, že dozrál čas převzít větší díl odpovědnosti a přidat se do rady.

 

Hana Hellingerová

Ahoj, pocházím z Břeclavi a studuji v Brně na fakultě veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Ráda cestuji, příležitostně si zahraji volejbal a vždycky si najdu čas na přátele a skleničku vína.

Chtěla bych se angažovat v rezortu propagace, protože je mému srdci nejbližší. Je to pro mě taková výzva a chtěla bych zkusit, co jsem schopná zvládnout a ještě se při tom mnohé naučit.

 

Kryštof Mráz

Mé jméno je Kryštof Mráz a pocházím z Přerova. V Brně dokončuju třetí rok studia strojařiny. VKH si vážím, protože dokáže spojovat a rozvíjet mladé lidi s podobným náhledem na svět a přibližovat je k Pánu. V následujícím roce bych tedy rád nabídl svůj čas a síly pro tuto dobrou věc. Ve volném čase se rád zabývám pohybem v různých podobách, zvlášť rád mám hory, dobré knihy a dobrou společnost.

 

Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se začít vice angažovat do života VKH a rada mi připadá jako nejefektivnější způsob jak pomoci.

 

Václav Šimon

Jsem z Náchoda (SV- Čechy), končím druhák na FEKTu, kde studuju Informační bezpečnost. Končím zástupcování mládeže v našem vikariátu a hledám v Brně místo, kde bych se mohl zapojit. Taky vedu skauty u nás ve městě.

 

Jan Trpák

Dobrý podvečer a jestli teď nemáte podvečer tak jenom ahoj!

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Tady v Brně študákuju Angličtinu s Dějepisem na Pedagogické fakultě MUNI a je to moc fajn!

Hraju na housle, rád chodím do divadla. Mám velice rád sport. Florbaly, fotbaly, frisbee, hokeje. Dokonce i v dobíhání šaliny svým způsobem vidím určitou zálibu. I když ne vždy dobrovolnou. Kazdoročně jezdím na ministrantský tábor na Archu do Rajnochovic.

Do Rady VKH bych chtěl právě kvůli sportu a hlavně ze zvědavosti, protože všichni, které znám a nějakým způsobem se podíleli na chodu VKH o tom velmi pěkně mluví.

 

Pavel Vecheta

dosluhující radní za akce
skaut, Sbmka
sport, jakýkoliv (nejraději fotbal, volejbal, kolo)
absolvent, pracující (obor stavební)

Proč VKH?
Zažil jsem skvělý rok v radě VKH a rád bych ještě rok přidal svůj um, čas a zkušenosti pro VKH.

Kdo jsem, co dělám?
Už nestuduji a můj čas plní práce. Letos mi nemalé množství času zabírá VKH, kde jsem radní za akce. A uvědomuji si, že je to mnohdy náročné, ale ten čas věnovaný VKHčku je časem, který má smysl. Další porci času mi bere SBMka, baví mě zpívat a zároveň je to dobrý kolektiv. Taky jsem od mala skaut. Když mám trošku času, tak se ho snažím věnovat právě tam. No a pokud mám i přes všechny aktivity čas, tak si rad zasportuji.